Soho House İstanbul

Cenevizli Corpi ailesinin 1873’de yaptırdığı tarihi Palazzo Corpi binasını da içeren Soho House İstanbul kapılarını 2014’de açtı. Üyelerine otel, restoran, kafe, spor, ve klüp hizmetleri veren Soho House tarihi yapısıyla eşsiz bir Soho deneyimi yaşatıyor.

Uygulama Detayları

4 ayrı binadan oluşan bu projede özellikle tarihi Palazzo Corpi binasında kablo çekilmesinde var olan kısıtlamalardan dolayı bir çok bölgede lokal merkezlerle çözüm üretilmiştir. Duvar ve döşemelerde tahribe yol açmamak için mevcut ethernet ağı kullanılarak Dante protokolü aracılığıyla 55 bölge yaratılabilmiş, ve her bölgede merkezden gelen 8 ayrı müzik kaynağı ayrı ayrı çalınabilecek şekilde programanabilmektedir. Sistemde 14 ayrı işlemci kullanılmıştır.

Projede otel, restoran, bar, spor salonu, fuaye alanı vs. gibi bir çok bölgede arka plan müziği ve kulüp performansı uygulamaları gerçekleştirilmiştir. Özel olarak “big room” olarak adlandırılan balo salonunda ise yüksek performanslı line array hoparlörleri kullanılmıştır. Sistemin test sürecinde yaratılan alçak frekans performansının gücünden dolayı kattaki lambalar dayanmamış ve ışık sisteminde de sağlamlaştırılmaya ihtiyaç duyulmuştur.